>, Predajne, obchodné centrá>Impozantná hala so skvelým múzeom džuboxov a flipperov v obci Hate pri Znojme privítala prvých návštevníkov

Impozantná hala so skvelým múzeom džuboxov a flipperov v obci Hate pri Znojme privítala prvých návštevníkov

Veľká žltá hala LLENTAB sa nachádza v nákupnom a zábavnom centre Excalibur City v obci Hate pri Znojme a širokej verejnosti sa prvý krát otvorila v sobotu 9. septembra 2017 ako Terra Technica alebo „Jukebox & Pinball Time Travel Museum“. Ako jeden z dodávateľov boli predstavitelia firmy LLENTAB pozvaní na tlačovú konferenciu a spoločenský večer, ktorý sa uskutočnil dva dny pred otvorením, tj. vo štvrtok 7. septembra. Rakúsky podnikateľ, majiteľ múzea a centra Excalibur City pán Ronald Seunig tu osobne predstavili novinárom a hosťom večera koncept múzea a jeho hlavné atrakcie.

Naša oceľová hala hala so skvelým múzeom džuboxov a flipperov v obci Hate pri Znojme A bolo sa na čo dívať! Na ploche 8500 m2 majú návštevníci možnosť vidieť cca 700 džuboxov, 250 flipperov a ďalšie atrakcie, všetky v dokonalom stavu a funkčné. Celé múzeum je rozdelené do šiestich sekcií, ktoré chronologicky – od roku 1890 až do súčasnosti – mapujú vývoj hudobných automatov a flipperov, technické a dizajnové premeny a ich prepojenie s kultúrou obdobia, v ktorom vznikli. V múzeu nechýbajú ani bary, reštaurácie a interiéry, ktoré sa svojim nábytkom a dekoráciami hlásia k dobe 50-tych a 60-tych rokoch minulého storočia, keď boli džuboxy na vrchole svojej popularity. Atrakciou bude určite aj slávny Batmobil, originál vozu, v ktorom jazdil netopierí muž Batman vo filme rovnakého mena z roku 1989.  Ronald Seunig už v priebehu tlačovej konferencie upozornil, že takto rozsiahla prezentácia džuboxov a flipperov nie je ani v svetovom centre zábavy, v Las Vegas. V múzeu sú exponáty zo 17 krajín a často sa jedná o mimoriadne cenné exempláre.

Architekti múzea si tiež výborne poradili s riešením interiéru a s využitím konštrukcie LLENTAB. Niekde sú trapézové plechy na opláštení haly úplne priznané, niekde sú kryté závesom – podľa toho, ako je ten ktorý sektor riešený a ktorú dobu odráža. Strešná konštrukcia je v celom múzeu viditeľná, ale lustre a svetlá ju opticky oddeľujú od priestorov, ktorými prechádzajú návštevníci.

Slávnostného spoločenského večera sa za spoločnosť LLENTAB zúčastnil konateľ LLENTAB, spol. s r.o. Martin Haertl, obchodný riaditeľ Radek Talián a obchodný manažér Jan Hrudník. Ten viedol projekt po obchodnej stránke od samotného začiatku. Za spoločnosť Excalibur City s.r.o., ktorá bola objednávateľom a investorom haly, bol kontaktným partnerom Aleš Pykal. Pán Pykal počas večera potvrdil maximálnu spokojnosť s technickým riešením a servisom zo strany spoločnosti LLENTAB: „Pri výbere rozhodla cena a rýchlosť, ktorú LLENTAB dokázal ponúknuť, veľmi dôležitý bol aj osobný prístup všetkých pracovníkov spoločnosti, ktorí sa na realizácii múzea podieľali. Ľudia boli ostatne v tomto projekte kľúčoví a na ich prístupe si majiteľ centra pán Seunig vždy veľmi zakladá. A pretože víťazný tím sa nemení, verím, že to nebude posledná hala, ktorú pre nás LLENTAB realizoval.“

Naša oceľová hala hala so skvelým múzeom džuboxov a flipperov v obci Hate pri Znojme Samotná hala je dlhá 140 m a široká 39-42 m. Vnútorná svetlá výška je 4,2 m. Podľa Jána Hrudníka sú na hale použité všetky hlavné konštrukčné systémy LLENTAB. „Napriek tomu nebola realizácia komplikovaná – zadanie majiteľa a jeho projektantov bolo od začiatku jasné a po celú dobu sa nemenilo. Na nás bolo pretaviť ich predstavy do konkrétneho projektu a ten včas realizovať. A to sa podarilo.“, hodnotil priebeh realizácieJan Hrudník. Strešná konštrukcia a opláštenie stien sú tepelne izolované, pre opláštenie bol použitý zvislo kladený trapézový plech, natretý na oboch stranách polyuretánovým náterom. Hala má dvoje automatické zasklené vráta 2 + 2 m a dva kusy oceľových dverí, každé s rozmermi 2×2,1 m. Vo vonkajšom plášti sú tiež dvoje dvere s rozmermi 1000 x 2100 mm. Súčasťou konštrukcie je 25 kusov pevných plastových okien s rozmermi 4000 x 1800 mm. Požiarna odolnosť je zvýšená (R45 alebo EW 45 DP1), v hale je totiž majetok vysokej hodnoty, ktorá sa často ani nedá vyčísliť – jeden z džuboxov je napríklad jediným exemplárom, ktorý je v súčasnosti vo svete možné ešte vidieť.

25. septembra 2017|
Táto webstránka používa cookies. Viac informácií Súhlasím