>>Švédska futbalová hala LLENTAB môže byť inšpiráciou aj pre nás

Švédska futbalová hala LLENTAB môže byť inšpiráciou aj pre nás

Nová futbalová hala v športovom areáli v švédskom meste Sollentuna, ktorú LLENTAB postavil v prvej polovici tohto roka, sa čoskoro otvorí. Aby sa futbalisti miestneho futbalového klubu Sollentuna FK mohli venovať tréningu aj v drsných severských podmienkach, investovala miestna samospráva do výstavby haly, do ktorej sa zmestí futbalové ihrisko regulárnych rozmerov.

dodávateľ športových hál, športové haly LLENTABNa úvod trochu štatistiky a čísel. Futbal je z pohľadu registrovaných hráčov na Slovensku jasnou jednotkou, aktívne ho hrá približne 360 000

hráčov. Možno prekvapivo je aj vo Švédsku futbal podľa počtu aktívnych hráčov na čele – pred u nás veľmi dobre známym hokejom alebo florbalom. Futbal tam hrá 240 000 ľudí (z toho je 56 000 žien). Máme viac futbalistov a v súčasnom národnom rebríčku FIFA sme o štyri miesta pred Švédskom (Slovensko je na 19. mieste, Švédsko na 23.). Krytých futbalových hál v mestách ako je švédska Sollentuna sa nám však nedostáva – mesto má pritom cca 70.000 obyvateľov, tj. približne rovnako ako Trnava.

Novú krytú futbalovú hala nechalo postaviť mesto Sollentuna a bude ju tiež prevádzkovať s cieľom podporovať futbalové aktivity v meste. Na výstavbe sa podieľal a finančne prispel aj futbalový klub Sollentuna FK. Hala s umelým trávnikom je 70,1 m široká, 112,0 m dlhá a má svetlú výšku 11,8 m. LLENTAB halu realizoval ako subdodávku pre stavebnú firmu ERLANDSSON Bygg.

dodávateľ športových hál, športové haly LLENTABNávštevu haly pre záujemcov zo slovenských miest alebo futbalových klubov môžu zabezpečiť zástupcovia spoločnosti LLENTAB Slovakia spol. s r.o.. Z letiska v Štokholme je to k futbalovej hale LLENTAB menej ako 30 minút.

15. septembra 2017|
Táto webstránka používa cookies. Viac informácií Súhlasím