Proces montáže skladovej haly CZ0728

Video z výstavby pre BÁŇSKÁ STAVEBNÍ SPOLEČNOST, s.r.o.

Priebeh výstavby haly pre BÁŇSKOU STAVEBNÍ SPOLEČNOST, s.r.o. v Sokolove [50°10’02″N 12°38’00″E]. Rozmer haly 39.9 * 147.4 * 7.4m. Hala bola dokončená 3. decembra 2015.

Predmontáž strešných modulov – vztyčovanie nosných stĺpov oceľovej konštrukcie – zdvíhanie strešných modulov – montáž strešného plášťa – montáž stenového opláštenia.

Jedná sa o čiastočne izolovanú skladovú halu. Kvôli požiarnym odstupom je izolovaná jedna pozdĺžna stena a polovice dĺžok oboch štítových stien. Hala je založená na pilótach, po obvode haly sú do výšky +0,400m použité prefabrikované sokle ukladané po zdvihnutí oceľovej konštrukcie. Hala má pôdorysný tvar obdĺžnika (40,0 m x 147,4 m). Vnútorná dispozícia je členená pomocou dvoch požiarnych stien, ktoré rozdeľujú plošne priestor haly na tri rovnaké časti. Do všetkých troch častí sú osadené jedny veľké posuvné vráta LLENTAB s horným pojazdom (4,0 m x 5,0 m), spolu s únikovými otočnými dverami.

Strešné opláštenie je neizolované, z pozinkovaného trapézového plechu TP46. Stenové opláštenie neizolované je z pozinkovaného trapézového plechu VP45, izolované časti stien sú skladané (LLENTAB stena typ 4), výplň je minerálna izolácia s parotesnou fóliou a potom je stena z interiérovej strany zaklopená vnútorným profilovaným pozinkovaným plechom. Na deliacich požiarnych priečkach je použitý vodorovne kladený sendvičový panel s minerálnou výplňou. Farebné riešenie strechy RAL 7035, steny RAL 9007 + zelené pruhy RAL 6003.