>, LLENTAB partneri>Viete, že LLENTAB je okrem mena pre oceľové haly najvyššej kvality aj slovo, ktoré ukrýva odkaz na zakladateľa firmy?

Viete, že LLENTAB je okrem mena pre oceľové haly najvyššej kvality aj slovo, ktoré ukrýva odkaz na zakladateľa firmy?

Áno, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, meno európskeho výrobcu oceľových hál má svoj konkrétny význam – stačí sa pozrieť na meno spoločnosti Leif Lindblad Entreprenad AB, založenej v roku 1972 vo Švédsku, z ktorej dnešná súčasná globálna skupina LLENTAB Group vyrástla. Meno zakladateľa je na prvý pohľad zrejmé, skratka AB čiže Aktiebolag znamená akciovú spoločnosť a švédske slovo Entreprenad potom výstavbu.

Zo stavebnej firmy výrobca oceľových hál

 

Montované oceľové haly LLENTAb - história firmy

Nemecký filozof Arthur Schopenhauer povedal, že „v živote je to ako pri šachu. Premyslíme plán, ten je však podmienený tým, čo pri šachu zamýšľa náš súper, v živote osud.“. A podobne to bolo aj s plánmi Leifa Lindblada. Pôvodne založil svoju spoločnosť ako tradičnú stavebnú firmu, už čoskoro mu však začali rásť objednávky na sklady z plechu. Spolu s priateľmi sa preto pustil do skúšok vhodných konštrukcií – a výsledkom bola prvá LLENTAB hala, postavená v roku 1977. V tej dobe sa tiež presťahovala prevádzka do Kungshamnu na západnom pobreží Švédska, kde je aj dnes centrála LLENTAB. Na začiatku 80. rokov prešla pôvodná konštrukcia haly vývojom a nové riešenie sa začalo podobať tradičnejšej oceľovej stavbe s rovnými stenami a sedlovou, prípadne pultovou strechou. Veľká prispôsobivosť, ktorú tento LLENTAB systém ponúka, otvorila dvere na nové, podstatne väčšie trhy.

Silná a stabilná spoločnosť s pôsobnosťou v ôsmich európskych krajinách

S novými trhmi pokračoval koncept LLENTAB v rozvoji a vďaka svojej kvalite a efektivite výrobného procesu vyvolával ďalší dopyt. V roku 1987 otvoril LLENTAB prvú pobočku mimo Švédsko v nórskom Bergene. Potom nasledovali pobočky v Poľsku, Nemecku, Českej republike, Dánsku, na Ukrajine a na Slovensku. V posledných rokoch vykazuje skupina LLENTAB trvalý rast bez straty vlastnej solventnosti. Kontinuálne pritom investuje veľké čiastky do nových výrobných liniek, naposledy do výrobnej linky na sendvičové panely vo švédskom Kungshamne. Stabilné a silné je aj akcionárskej zázemie – v súčasnosti je spoločnosť 100% vlastnená významnou švédskou rodinnou investičnou firmou Nordstjernan AB, ktorá sa orientuje na dlhodobé akvizície a v severských krajinách patrí v oblasti stavebníctva (to predstavuje kľúčový business spoločnosti) medzi absolútnych lídrov trhu. Táto vlastnícka štruktúra poskytuje silnú dôveryhodnosť, finančnú istotu a jej udržateľnosť, ktorá dáva celej skupine predpoklady pre zdravý vývoj v krátkodobom i dlhodobom horizonte.

 LLENTAB stavia oceľové haly na Slovensku už takmer 10 rokov

LLENTAB Slovakia spol. s r.o. bola založená v roku 2008 a za celú dobu svojej pôsobnosti postavila už veľa hál – od menších, jednoduchších až po zložité a veľké. Výhody, ktorými si haly LLENTAB získali obľubu u investorov, pretrvávajú dodnes – variabilný systém sa vyznačuje krátkou dobou výstavby, celopozinkovanou nosnou oceľovou konštrukciou, využívajúcou všetky typy opláštenia, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu.

Sídlo slovenskej spoločnosti LLENTAB Slovakia spol. s r.o. je v Bratislave a ďalšiu kanceláriu má firma v Poprade. Na čele spoločnosti stojí konateľ Martin Haertl (ten pôsobí vo firme už od roku 2008, teda od jej začiatkov!) A vnútorná štruktúra je rozdelená do troch hlavných pilierov – oddelenie obchodu, oddelenie projekcie a oddelenie stavby. Nezáleží však, či je vaším partnerom projektant, stavbár či obchodník – flexibilitu, spoľahlivosť a zhodnotenie peňazí, spolu s komplexným servisom a vysokou kvalitou aj odolnosťou hál LLENTAB, máte zaistenú.

14. júna 2017|
Táto webstránka používa cookies. Viac informácií Súhlasím