Príbeh LLENTAB

Príbeh s názvom LLENTAB začal okolo roku 1970 v regióne Bohuslän na západnom pobreží Švédska. Tamojšie drsné podnebie formovalo LLENTAB od jeho začiatku.

(1972) Na začiatku bolo rozhodnutie

Na jar roku 1972 sa Leif LINDBLAD rozhodol začať podnikať. Založil LEIF LINDBLAD ENTREPRENAD AB, tradičnú stavebnú firmu s ponukou konštrukcií pre rodinné domy a drobných stavebných prác.

(1976) Zrod myšlienky

Čoraz viac zákazníkov si objednávalo jednoduché skladové haly. Tak sa zrodila myšlienka na výrobu a montáž oblúkovej haly s ľahkou konštrukciou s hliníkovým opláštením.

(1978) Prvá oceľová hala

S ponukou prvej skladovej haly sa firma premenovala na  LLENTABHALLEN. Mala sedem zamestnancov a všetky profily boli zatiaľ lisované ručne.

(1982) Stavba oceľových hál

LLENTAB sa presťahoval do budovy na ulici Hallindenvägen v Kungshamne, kde sídli doteraz. Toto je miesto, kde firma vyrobila prvé dve haly s oceľovou konštrukciou, sedlovou strechou a opláštením vyrobeným z tmavočervených trapézových plechov.

(1987) Automatizovaná výrobná linka

Na výrobu profilov z pozinkovaných plechov  LLENTAB inštaluje prvú rolovaciu výrobnú linku v Kungshamne. Účinnosť výroby prudko rastie a švédsky trh je náhle príliš malý. LLENTAB smeruje na sever a otvára svoju prvú medzinárodnú pobočku v Nórsku.

(1992) LLENTAB expanduje mimo severského regiónu

Firma prvý raz expandovala mimo severského regiónu. Vzniká LLENTABHALLEN na protiľahlom brehu Baltského mora v meste Gdaňsk v Poľsku.

(1993-1996) … expanzia pokračuje

Expanzia mimo severského regiónu rapídne narastá. LLENTAB založil pobočku v Nemecku roku 1993, v Maďarsku roku 1995 a v Českej republike v roku 1996. V rovnakom čase bol rozšírený aj výrobný závod v Kungshamne. Presťahovali kancelárie a linku na výrobu opláštenia do novej budovy.

(1999) Prvá veľká medzinárodná investícia

LLENTAB uskutočnil prvú veľkú medzinárodnú investíciu – kancelária a skladová základňa poľskej pobočky v Gdaňsku. Schopnosť spoločnosti LLENTAB presadzovať sa na medzinárodných trhoch rástla a výrobná kapacita spoločnosti sa musela rozšíriť tiež.

(2006) Splnenie sľubu

Pri príležitosti 10. výročia založenia českej pobočky sa v Prahe uskutočnilo víkendové stretnutie všetkých členov skupiny LLENTAB. Dôvodom stretnutia bolo aj splnenie sľubu zo strany majiteľa, ktorý povedal: „Stretneme sa, keď spoločnosť dosiahne obrat pol miliardy Švédskych korún.“

V októbri 2006, LLENTAB pokračuje v expanzii a zakladá pobočku na Ukrajine.

(2007) Výmena stráží

Po 35 rokoch sa Leif Lindblad už nezúčastňuje na každodennom živote firmy. Obrat skupiny LLENTAB prekročí počas tohto obdobia boomu jednu miliardu švédskych korún.

(2009-2010) Investície

V roku 2009 LLENTAB založila pobočku na Slovensku, svoju najnovšiu medzinárodnú pobočku. Spoločnosť LLENTAB uskutočňuje niekoľko významných investícií – linku na výrobu profilov v Gdansku, novú budovu s výrobnou linkou pre sendvičové panely v Kungshamne a o rok neskôr výrobný priestor v Prahe.

(Since 2009) Pobočky v Európe

Od roku 2009 pôsobí spoločnosť LLENTAB v siedmich európskych krajinách.

(2012) Rodinné rozhodnutie

Výsledok rýchleho rastu vedie rodinu LINDBLAD k predaju 50% spoločnosti spoločnosti NORDSTJERNAN.

(2016) Spoločnosť

Na jeseň roku 2016 získala spoločnosť NORDSTEJRNAN zvyšných 50%. Spoločnosť LLENTAB sa stala plne vo vlastníctve investičnej skupiny NORDSTJERNAN. Nová štruktúra vlastníctva prináša spoločnosti LLENTAB nové príležitosti na pokračovanie vo vývoji a zameranie sa na vytváranie dlhodobého rastu hodnoty spoločnosti.

(2018) Dodávame viac ako len oceľové haly

Cesta od malého dodávateľa stavieb k spoločnosti, ktorá má teraz viac ako 400 zamestnancov, pôsobí na siedmich európskych trhoch a úspešne dokončila viac ako 10 000 projektov.

(2022) 50 rokov LLENTAB

Preleteli sme 50 rokov histórie oceľového stavebného systému a firmy LLENTAB.

Zabezpečujeme, aby tento príbeh pokračoval aj do budúcnosti. Preto dodávame svojim zákazníkom viac ako len oceľové haly.

(2023) Nová vlastnícka štruktúra

Spoločnosť Dacke Industri podpísala zmluvu o predaji divízie Building Systems & Products s ​​pridruženými aktívami spoločnosti LLENTAB Group AB. Novým vlastníkom spoločnosti je Profura AB – súkromná investičná spoločnosť so sídlom v Göteborgu, ktorá investuje nezávisle od odvetvia a zameriava sa na dlhodobé vlastníctvo akcií.

Staňte sa súčasťou pokračovania…

50. výročie: 1972 – 2022

Space race 1972 - 2022

a

The LLENTAB Story

a

Space Race: Launch

a

Space Race: Mission

a

Space Race: Mission

a

Príbeh LLENTAB

The LLENTAB Story