So systémom LLENTAB staviame športové haly na rôzne účely

Milujeme šport. Staviame zimné štadióny, hokejové arény, futbalové štadióny, mestské športové haly a iné haly na zábavné športové účely, napríklad na bowling.

Oceňovanou prednosťou systému LLENTAB pri výstavbe športových hál je možnosť stavby neobmedzenej dĺžky a rozponu haly až do šírky 70 m bez potreby vnútorných oporných stĺpov. Príkladom využitia je rýchlokorčuliarska dráha v Göteborgu práve s týmto rozponom, futbalový štadión na Islande a ďalšie športové stavby od LLENTAB naprieč Európou. Pozrite si naše referencie zo stavieb športových hál.

Príklady využitia športových hál

  • zimné štadióny

  • futbalové štadióny

  • mestské športové haly

  • školské telocvične

  • haly na bowling, curling

  • jazdiarne, jazdecké haly

20
dokončených športových hál
v SR a ČR
50
rokov skúseností
(z toho 25 rokov v SR a ČR)
420
zamestnancov
(z toho 67 v SR a ČR)
92
vlastných projektantov
(z toho 26 v SR a ČR)

Prečo si vybrať LLENTAB ako dodávateľa športovej haly, hokejovej arény alebo inej oceľovej haly?

Spoločnosť LLENTAB ako jediná na slovenskom a českom trhu má pod kontrolou celý proces dodávky oceľových hál od prenesenia prvej predstavy klienta na papier a projektovanie cez výrobu po montáž. Týmto Vám garantuje kvalitu na každom stupni dodávky. Konkrétne ide o prvý kontakt s obchodným zástupcom, ktorý je pridelený podľa regiónu klienta. Následne projekcia. Nadväzuje výroba vo švédskom Kungshamne. Samozrejmosťou je stavba haly prebiehajúca opäť pod vedením certifikovaných technikov.

Korene systému priehradových väzníkov LLENTAB siahajú do mesta Kungshamn, ktoré sa nachádza v kraji Bohuslän na západnom pobreží Švédska. Miestne podnebie formovalo LLENTAB už od založenia v roku 1972. Slnko tu svieti silno a často. Ak však dôjde k zmene, je to zmena dramatická. Nielen, že leje ako z krhly, ale dážď vás bičuje zo všetkých strán. Pridajte si slanú vodu a je jasné, že podnebie vytvorilo podmienky, ktorým sa LLENTAB jednoducho musel postaviť čelom.

Od svojho založenia v roku 1972 spoločnosť LLENTAB už zrealizovala viac ako 10 000 oceľových montovaných hál vo Švédsku, Nórsku, Dánsku, Poľsku, Nemecku, na Ukrajine, v Českej republike a na Slovensku. Z toho bolo viac ako 1 500 projektov realizovaných na Slovensku a v Českej republike.

Haly LLENTAB je možné rozšíriť, zmeniť dispozície, poprípade zmeniť využitie. Konštrukcia haly môže byť stavaná v niekoľkých oddelených etapách a byť tak prispôsobená aktuálnym podmienkam a potrebám. Napr. hala s neizolovaným opláštením môže byť neskôr izolovaná, alebo môže byť dodatočne rozšírená o ďalšiu plochu pristavením ďalších modulov, prípadne môže byť dodatočne rozdelená podľa potreby. Haly LLENTAB je možné aj demontovať a opäť zmontovať na inom mieste.

Ide napríklad o znalosť koróznej agresivity prostredia v závislosti na poľnohospodárskej činnosti, nebezpečenstvo zaťaženia snehom a veterné podmienky podľa miesta výstavby, energetickú náročnosť atď.

Od roku 1972 LLENTAB dokončil viac ako 10 000 hál, aktuálne zamestnáva viac ako 400 zamestnancov a pôsobí na 7 trhoch v Európe.

V prípade demolácie oceľovej haly je možné získanú oceľ recyklovať roztavením v oceliarni a následne znovu použiť pri výrobe novej ocele. Zber ocele na recykláciu je perfektne organizovaný a veľká časť vyrobenej ocele pochádza z odpadovej ocele. Tým sa znižuje dopad na životné prostredie.

LLENTAB uzatvára partnerstvá s renomovanými spoločnosťami z oblasti finančníctva, subvenčnej politiky a pod. Cieľom týchto partnerstiev je snaha získať pre našich zákazníkov výhodnejšie podmienky vo fáze prípravy a realizácie projektu. Hlavné výhody pre klienta sú úspora financií a času, zredukovanie úradných papierovačiek. Vždy prihliadame na možnosti našich klientov.

Športové haly LLENTAB

LLENTAB športové haly

Predstavenie spoločnosti LLENTAB

Predstavenie spoločnosti LLENTAB

Prečo sú zákazníci spoločnosti LLENTAB spokojní a opakovane sa vracajú s novými objednávkami na športové haly?

Či už ide o menšie fitness alebo veľký športový štadión, sme schopní skombinovať požiadavky na kvalitu, cenu a podmienky. Sústreďujeme sa na požiadavky našich zákazníkov počas celého priebehu vzniku nového športoviska. Postupujeme podľa nášho osvedčeného štandardizovaného 10-krokového procesu, ktorý zahŕňa všetko od prvého kontaktu až po odovzdanie dokončenej haly na šport či zázemie. Odovzdaním dokončenej haly naša spolupráca nemusí byť poslednou. Aj po mnohých rokoch dokážeme reagovať  na dodatočné požiadavky, či už je to napríklad izolácia haly, zmena vnútorného členenia, prístavba alebo stavba nadväzujúceho objektu.  S viac ako 10 000 dokončenými halami vieme, že ďalšie požiadavky na úpravy veľmi pravdepodobne v budúcnosti prídu.

Usilujeme sa nielen o dobré dlhodobé vzťahy so zákazníkmi, ale aj o výrobu, dopravu a stavebné postupy šetrné k životnému prostrediu. Okrem osobného prístupu je ďalším základom nášho úspechu premyslený, efektívny a flexibilný stavebný systém. Prečítajte si technické informácie o systéme LLENTAB a pozrite si naše videá z výroby a montáže. Či už plánujete postaviť telocvičňu alebo zimný štadión, navrhujeme efektívne konštrukcie budov a odporučíme niektoré z vhodných typov stenového a strešného plášťa. Prispôsobujeme sa individuálnym požiadavkám zákazníkov pri výstavbe hál pre rôzne druhy športových aktivít. Pozrite si referencie našich spokojných klientov.

Vyjadrenie klienta, pre ktorého LLENTAB postavil športovú halu

PSK Aréna – LLENTAB hokejový štadión

“Hala od firmy Llentab splnila všetky naše očakávania. Je ľahká, pozinkovaná, veľmi rýchle postaviteľná a cenovo najvýhodnejšia. Prístup firmy bol maximálne profesionálny. Všetky problémy na stavbe boli okamžite vyriešené. Halu odovzdali načas a kvalitne postavenú. Ocenili sme ústretovosť a firmy pri dostavbe prepojovacej chodby už po skončení výstavby haly. Pri výstavbe ďalšej haly by sme určite opäť oslovili firmu Llentab.”

Ján Kentoš, investor, Športová hala SK0158

Jeden systém – mnoho rôznych hál na športové účely

Máme pre vás viac!

Nezáleží, či ste priamy zadávateľ, generálny dodávateľ alebo architekt - máme pre vás viac ako oceľové haly.