Investorom obidvoch nových hál je spoločnosť LEDprodukt, s. r. o. so sídlom v Senici, ktorá sa zaoberá predajom a distribúciou LED osvetlenia. Obe nové haly sú tepelne izolované a majú zvýšenú požiarnu odolnosť. Väčšia z nich slúži ako prevádzková, druhá, o niečo menšia, je logistická. V prevádzkovej hale je vnútorná skladba strešného a obvodového plášťa prispôsobená skutočnosti, že časť haly bude slúžiť ako kancelárske zázemie.

Prevádzková hala (pôdorysne v tvare písmena L) vyrástla na ploche 10,9 x 38,6 m (šírka x dĺžka haly) + 6,0 x 14,6 m (šírka x dĺžka prístavby administratívy). Vnútorná svetlá výška je 4,0 m (hala)/3,1 m (administratíva).

Strechu haly a administratívnej prístavby tvoria dve samostatné pultové strešné konštrukcie so sklonom 4°. Strešné konštrukcie začínajú v rôznych výškach (4,0 m hala/3,1 m administratíva). Strešná konštrukcia administratívy má sklon smerom k pozdĺžnej stene haly. Obe strešné roviny sú ukončené v štítových stenách atikou. Docielil sa tak efekt zakrytia sklonu strešnej roviny z 3 strán pri pohľade na prevádzkovú halu.

LED produkt skladová a výrobná hala

Strešným plášťom haly a administratívnej budovy  je strešný plášť LLENTAB typ 2LF s krytinou z obojstranne lakovaného a pozinkovaného oceľového trapézového plechu, na rube strešnej krytiny je vrstva proti odkvapkávaniu vlhkosti (NCD). V podhľade pod väzníkom je 250 mm vrstva fúkanej izolácie s požiarnym certifikátom.

V administratívnej časti prevádzkovej haly je tento certifikovaný systémový strešný plášť modifikovaný. V podhľade (pod väzníkom) je interiérový plech nahradený SDK podhľadom (estetické hľadisko). V exteriéri je strešný plech doplnený o vrstvy fóliovej strechy bez izolácie, OSBD a fólia (dôvodom je sklon strechy smerom k stene haly).

Obvodový plášť novej prevádzkovej haly LLENTAB typ 4F je zo zvislo kladeného, obojstranne pozinkovaného a lakovaného oceľového trapézového plechu, tepelnú izoláciu tvorí 200 mm minerálnej vlny. Na stenách v časti haly pre kancelárie je na vnútornej vrstve namiesto oceľového trapézového plechu SDK obklad (estetické hľadisko). V časti haly mimo kancelárie sú stĺpy kapotované estetickým krycím plechom. Súčasťou haly je vnútorná izolovaná deliaca stena s plášťom LLENTAB 4F a rámy pre osadenie vrát, dverí a okien.

Predmet diela obsahuje aj realizáciu opatrení pre zvýšenie požiarnej odolnosti konštrukcie haly a opláštenia. Požiarna odolnosť nosnej konštrukcie strechy a obvodových stĺpov je R 60, strešný plášť má odolnosť EI 60 D1, vnútorná deliaca stena EI 30 D1. Požiarna odolnosť obvodového plášťa je EW 60/EI 30 D1.

Nová logistická hala má veľkosť 15,1 x 30,2 m (šírka x dĺžka) a svetlú výšku 4 m. Konštrukčne je riešená rovnako ako prevádzková hala, identické sú tiež parametre požiarnej odolnosti jednotlivých konštrukčných častí.

Kombinácia použitého obvodového plášťa (v tomto prípade LLENTAB typ 4F) s tepelne izolovaným strešným plášťom s podhľadom (LLENTAB typ 2LF) je unikátnym riešením systému LLENTAB. Toto spojenie prinieslo investorovi v obidvoch nových halách ‚čistý‘ vnútorný priestor bez viditeľnej nosnej konštrukcie. Táto skladba stien a podhľadu zároveň zabezpečujú dobrý tepelný komfort a vysokú požiarnu odolnosť konštrukcie.

Z hľadiska úspory prevádzkových nákladov na vykurovanie objektov táto kombinácia obvodového plášťa a strešného plášťa redukuje objem vykurovaného priestoru o 610 m3 v prevádzkovej hale a 670 m3 v logistickej hale. (4 rodinné domy alebo byty, s plochou každého z nich 100 m2).

Senický veľkoobchod s LED osvetlením si počas svojej existencie vybudoval stabilné postavenie na európskom trhu LED produktov. Dôkazom toho sú tisíce spokojných zákazníkov a odberateľov v rámci celej EÚ. Neustále sleduje vývoj vo svete LED technológií, rozširuje sortiment a ponúka len tie najkvalitnejšie a najmodernejšie produkty. Firma je priamym dovozcom a spolupracuje s desiatkami výrobcov z celého sveta, ktorých si starostlivo vyberá a všetky produkty testuje. Vďaka tomu vie zaručiť kvalitu svojich výrobkov. Pre náročných klientov dokáže zabezpečiť priamo u výrobcov rôzne neštandardné požiadavky napr. LED pásiky s dĺžkami a kabelážou podľa potreby. O vysokej kvalite jej služieb svedčí aj to, že je opakovane finalistom súťaže ShopRoku, ktorá vyhodnocuje najkvalitnejšie, najpopulárnejšie a najzaujímavejšie e-shopy slovenského internetu.

Ďalšie dokončené projekty v predošlých mesiacoch nájdete tu.