V priebehu októbra sme dostavali novú výrobnú halu v Oravskom Veselom, kde sa LLENTAB Slovakia vrátil do firmy Materasso už tretíkrát. Nová izolovaná hala so vstavaným podlažím a zvýšenou požiarnou odolnosťou vyrástla aj v Považskej Bystrici a v októbri sme tiež dokončili montáž prístrešku vo Voderadoch.

SK000544 MATERASSO 3

Pre výrobcu ortopedických matracov a postelí s bohatými a dlhoročnými skúsenosťami sme v priebehu októbra dokončili novú výrobnú halu. Investorom a objednávateľom haly v Oravskom Veselom bola spoločnosť MATERASSO Slovakia, s. r. o. Hala má pôdorys 30 x 30 m a jej vnútorná výška je 5,6 m. Konštrukcia LLENTAB typ S7HR má sedlovú strechu so sklonom 7°. Izolácia strešného plášťa (LLENTAB typ 2LF) je z 300 mm vrstvy fúkanej minerálnej vlny, uloženej na podhľade z trapézového plechu. Obvodový plášť LLENTAB typ 4F má z exteriéru zvislo kladený, obojstranne lakovaný a pozinkovaný oceľový trapézový plech, izoláciou je 200 mm vrstva minerálnej vlny. Hala je napojená na objekt LLENTAB 8803 realizovaný v roku 2008 a rozšírený o prístavbu z roku 2018. LLENTAB Slovakia sa tak vrátil do Oravského Veselého a do firmy Materasso už tretíkrát.

Október 2021 - nové postavené oceľové haly LLENTAB

SK000353 VIKON

V Považskej Bystrici vyrástla nová hala pre veľkoobchod a maloobchod s elektroinštalačným materiálom a svietidlami. Hala má pôdorys 21,9 x 41,8 m (šírka x dĺžka) a jej vnútorná svetlá výška je 8 m. Sedlová strecha má sklon 4°. Hala je po svojich pozdĺžnych stranách napojená na susediace objekty a má zvýšenú požiarnu odolnosť. Strecha má strešný plášť LLENTAB typ 2LF s krytinou z obojstranne lakovaného a pozinkovaného oceľového trapézového plechu, na rube strešnej krytiny je vrstva proti odkvapkávaniu vlhkosti (NCD). Vo vrstve strešného plášťa pod väzníkom je 400 mm fúkanej izolácie. Interiérový trapézový plech v podhľade je na prianie investora čierny – farba LLENTAB LL 9005. Obvodový plášť LLENTAB typ 7 tvoria vodorovne kladené sendvičové panely s izoláciou z minerálnej vlny (200 mm). Stĺpy nesúce obvodový plášť s požiarnou odolnosťou EW 60 (45) majú požiarnu odolnosť R 60 (45) – kapotáž sadrokartónom. Kapotáž stĺpov nadväzuje na sadrokartónovú predsadenú stenu v ploche stien existujúcich objektov. Realizácia sa uskutočnila v kooperácii s investorom a dodávateľom predsadenej steny. Súčasťou dodávky je aj realizácia obkladu časti plochy steny existujúcej haly. Dôvodom je zjednotenie fasády. Hala má vstavané podlažie s úžitkovou nosnosťou 300 kg/m2 a veľkosťou 21,5 x 41,4 m. Výška vstavaného podlažia je 4,1 m a nosným prvkom sú panely SPIROLL.

SK000546 POTISK

V októbri sme vo Voderadoch dokončili montáž prístrešku s rozmermi 20,4 x 16 m a vnútornou svetlou výškou 4,7 m. Strecha je sedlová a má sklon 4°. Strešný a obvodový plášť LLENTAB typ 0 tvorí z exteriéru aj interiéru lakovaný oceľový pozinkovaný trapézový plech. Prístrešok je napojený na existujúcu budovu.