Spoločnosť LLENTAB Slovakia je synonymom pre vysoko kvalitné výrobky – oceľové haly – a s nimi spojený zákaznícky servis. Naše objekty realizujeme na mieru, sú odolné a zodpovedajú aj vysokým nárokom na vzhľad. Naši pracovníci majú vysoké kompetencie, bohaté znalosti a skúsenosti. Naša rozsiahla predajná sieť umožňuje ľahký prístup k našej ponuke zákazníkom na celom území Slovenska.

Sme tiež jednou z mála spoločností na trhu, ktorá kontroluje celý proces dodávky oceľových stavieb od prvotného náčrtu predstavy klienta na papieri až po výrobu a montáž haly. To nám umožňuje zaručiť vysokú kvalitu v každej fáze zákazky. Spokojnosť našich zákazníkov potvrdzujú aj ich opakované investície u nás. Dôkazom sú napokon aj objekty, ktoré montujeme od novembra a decembra 2023.

prístavba k výrobnej hale

SK000597 FURNI FINISH VELKY KRTIS, prístavba k výrobnej hale, Veľký Krtíš

Investorom a objednávateľom prístavby k výrobnej hale je spoločnosť FURNI FINISH, spol. s r. o. so sídlom v obci Tupá – Chorvatice, v okrese Levice. K spolupráci s touto firmou sa vraciame v krátkom čase už s tretím projektom: v júli sme pre tohto investora začali stavať novú skladovú halu z oceľových konštrukcií LLENTAB v obci Tupá. Od septembra sme začali s montážou nového skladu so vstavaným podlažím v Šahách.

Vo Veľkom Krtíši momentálne vyrastá pre FURNI FINISH, spol. s r. o. nová prístavba výrobnej haly z oceľových konštrukcií LLENTAB na ploche s rozmermi 30 x 54 m (šírka x dĺžka).

Nová hala s konštrukciou P4HR bude „po vode“,  v dĺžke 54 m, napojená na existujúcu výrobnú halu a bude mať pultovú strechou so sklonom 3,58 °.

oceľové haly - prístavba k výrobnej hale
prístavba k oceľovej hale

Strešný plášť LLENTAB typ 2LF je tepelne izolovaný (fúkaná izolácia s hrúbkou 300 mm) a krytinou je oceľový pozinkovaný lakovaný trapézový plech. Ten je použitý aj na podhľad strešnej konštrukcie. Výška haly v najvyššom mieste konštrukcie bude 13,8 m.

Obvodový plášť LLENTAB typ 7F bude z vodorovne kladených tepelnoizolačných sendvičových panelov s jadrom z minerálnej vlny s hrúbkou 200 mm a bude inštalovaný vo výške od +0,4 m po +9,5 m.

Stĺpy nesúce obvodový plášť budú mať požiarnu odolnosť R 60 (kapotáž sadrokartónom + krycí plech), rovnakú požiarnu odolnosť bude mať aj nosná konštrukcia strechy. Požiarna odolnosť strešného plášťa bude EI 60 D1, obvodového plášťa EW 60 / EI 60 D1.

SK000602 SKIPPI 2, výrobná hala, Veľké Zálužie

Objednávateľom a investorom prístavby výrobnej haly je spoločnosť SKIPPI Nitra, s. r. o., ktorá vlani oslávila 30 rokov svojej existencie. Dnes je to významný dodávateľ nábytku z laminovanej drevotriesky. Vo Veľkom Záluží nie sme prvýkrát, naopak – spoločnosť SKIPPI Nitra patrí medzi našich verných zákazníkov. V roku 2020 sme pre ňu postavili výrobnú halu, o rok neskôr sme sa do Nitry vrátili montovať z našich oceľových konštrukcií LLENTAB dostavbu tejto výrobnej haly a kotolňu.

Od decembra 2023 tu opäť staviame výrobnú halu. Firme sa opätovne rozhodla rozšíriť výrobné priestory cestou novej prístavby, ktorá bude mať ako už tradične nosnú konštrukciu z nášho LLENTAB systému.

vyrobne ocelove haly
vyrobna ocelova hala

Nová hala vyrastá na ploche 19,5 x 44 m (šírka x dĺžka) a jej vnútorná svetlá výška je 5,3 m. Pultová strecha má sklon 4°. Strecha má strešný plášť LLENTAB typ 2LF s krytinou z oceľového trapézového plechu. V podhľade pod väzníkom je ako tepelná izolácia 300 mm vrstva minerálnej vlny. Obvodový plášť výrobnej haly LLENTAB typ 4F je z vodorovne kladeného obojstranne pozinkovaného a lakovaného oceľového trapézového plechu, tepelnou izoláciou je 150 mm minerálnej vlny.

Súčasťou predmetu diela je napojenie na existujúcu výrobnú halu a vytvorí s ňou funkčne a prevádzkovo prepojený celok s pôvodnou halou. Taktiež bude obsahovať realizáciu opatrení pre zvýšenie požiarnej odolnosti konštrukcie haly a opláštenia.

Z viac ako 10 000 projektov LLENTAB v Európe si môžete pozrieť takmer 2 000 z nich zrealizovaných v rámci ČR a SR  – viac v našich referenciách.