Gosta Sandberg je švédsky rybár, ktorý pred 30 rokmi lovil ryby so svojou loďou Atlantic v Severnom mori neďaleko mesta Kungshamn.

Hala LLENTAB po 30 rokochA keďže Severné more je na ryby bohaté a pánovi Sandbergovi sa darilo, prerástlo jeho rybárstvo veľkosť tradičných pestrých rybárskych domov. Na skladovanie sietí, klietok na homárov či úlovkov potreboval stále viac a viac miesta, takže hľadal dodávateľa novej skladovej haly. V tom čase už v Kungshamne sídlila spoločnosť LLENTAB, ktorá pre Gostu Sandberga v roku 1987 postavila v miestnom prístave skladovú halu.

Hala LLENTAB po 30 rokochGosta Sandberg už v súčasnosti na more nevyráža, ale jeho hala už 30 rokov úspešne odoláva účinkom mora a bez akýchkoľvek problémov slúži svojmu pôvodnému účelu. A že miestne podnebie dáva oceľovým konštrukciám naozaj zabrať, dokazuje aj existencia svetovo uznávaného výskumného centra, ktoré sídli cca 3 km od mesta Kungshamn na ostrove Bohus Malmön a ktoré už 50 rokov využíva tunajšie drsné podnebie k svojim testom a výskumu korózie.

Ako môžete posúdiť podľa priloženého obrázku z júna tohto roku, hale LLENTAB sa stále dobre darí. V Kungshamne sa nezabudlo ani na Gostu Sandberga. Čerstvé plody mora si totiž v Kungshamne a neďalekom Smögene môžete vychutnať v reštauráciách GOSTA’S, pomenovaných po rybárovi, ktorý si pred 30 rokmi kúpil halu LLENTAB.