Oceľové haly sú čoraz populárnejšie. Môžu slúžiť na rôzne účely – používajú sa na skladovanie a výrobu, sú ideálne pre poľnohospodárstvo, používajú sa ako hangáre alebo športovo-spoločenské zariadenia. Výber typu oceľovej konštrukcie závisí aj od účelu budovy. Najdôležitejším rozhodnutím, ktoré musíte urobiť pred začiatkom investície, nie je iba riešenie technických záležitostí, ale zároveň výber dodávateľa oceľovej haly. Ten by mal byť po analýze vašich potrieb schopný navrhnúť riešenie, ktoré bude čo najlepšie zodpovedať vašim predstavám o budúcej hale. Nižšie nájdete 10 praktických rád, ktoré vám pomôžu pri výbere dôveryhodnej spoločnosti.

1. Zistite si názory tých, ktorí sa rozhodli pre oceľovú halu

Najlepší spôsob, ako posúdiť spoľahlivosť výrobcu oceľových hál, je zistiť si názory jeho zákazníkov. Oni najlepšie vedia, ako prebiehala spolupráca, či bola spoločnosť schopná splniť všetky stanovené podmienky a čo je najdôležitejšie, či postavená oceľová hala slúži investorovi spoľahlivo. Výrobcovia oceľových hál sa často delia o podobné informácie na svojich webových stránkach a ponúkajú prehľad referencií.

ocelove haly

2. Vyberte si dodávateľa s dlhoročnými skúsenosťami

Nikto sa nenarodí ako odborník – vedomosti sa získavajú skúsenosťami. V podnikaní platí to isté. Ak si prajete, aby sa o vašu oceľovú halu postarali profesionáli, ktorí vám budú schopní kompetentne poradiť, vyberte si spoločnosť dlhodobo pôsobiacu v oblasti oceľových konštrukcií. Aj na Slovensku nájdete výrobcov oceľových hál s dlhoročnými, niekedy aj päťdesiatročnými skúsenosťami. Tí najlepší z nich majú zároveň skúsenosť na globálnom trhu.

3. Starostlivo si prezrite webovú stránku firmy

Webová stránka dodávateľa oceľových hál je dôležitým zdrojom informácií. Ak si vyberiete spoločnosť, ktorá je ochotná propagovať podrobnosti o svojej činnosti a aktivitách, uviesť popis jednotlivých fáz výstavby, poskytovať technické informácie a ďalšie užitočné poznatky, ste na správnej ceste. Za týmto prístupom sú dobre nastavené procesy a ľudia so skúsenosťami, vďaka ktorým je spolupráca rýchla a bezproblémová.

4. Nespoliehajte sa len na slová, ale predovšetkým na portfólio zrealizovaných projektov

V dnešnej dobe môže byť náročné spoľahnúť sa iba na informácie. Ako sa hovorí – papier znesie všetko. Vyjadrenia výrobcu oceľových hál o jeho skúsenostiach nemusia byť vždy pravdivé. Preto stojí za to pozrieť sa nielen na slová, ale aj na zrealizované projekty. Najlepšie spoločnosti sa môžu pochváliť mnohými úspešnými projektmi. V ich popisoch často nájdete niekoľko technických detailov, ktoré sú užitočné pri hodnotení kompetencií výrobcu oceľových konštrukcií.

5. Vyberte si špecialistov na oceľové konštrukcie

Prajete si, aby vašu oceľovú halu postavili odborníci? Vyberte si spoločnosť, ktorá ich zamestnáva. Skôr ako začnete spolupracovať s vybraným dodávateľom, uistite sa, že má kompetentných obchodných zástupcov, ktorí dokonale poznajú špecifiká oceľových konštrukcií a sú ochotní pomôcť projektantom. Venujte pozornosť aj tomu, či má vami vybraný výrobca oceľových hál vlastný montážny personál – to vám dá istotu, že na vašu investíciu budú od začiatku do konca dohliadať profesionáli.

6. Uprednostnite výrobcu so širokou ponukou

Malí a neskúsení výrobcovia oceľových hál majú často obmedzený počet technických riešení. Ak ste si istí, že unikátna technológia, ktorú ponúkajú, je pre vás ideálna, môžete si s istotou vybrať ich služby. Ak však chcete, aby vám niekto pomohol pri rozhodovaní, nasmerujte svoje kroky k dodávateľovi so širokým výberom typov oceľových konštrukcií. Z viacerých možností, ktoré vám môžu ponúknuť, sa určite pokúsia vybrať tú najlepšiu pre vašu investíciu.

7. Vyberte si certifikované oceľové konštrukcie

Ak chcete postaviť odolnú oceľovú halu, musíte použiť najkvalitnejšie materiály – len správne navrhnutá oceľová konštrukcia odolá opotrebovaniu pri nasledujúcom používaní haly. Ako zistiť, či výrobcovi na tomto probléme záleží? Je to jednoduché. Stačí skontrolovať, či má certifikáty potvrdzujúce kvalitu, napr. značku CE (symbol potvrdzujúci, že produkt prešiel odbornými testami a spĺňa príslušné normy).

ocelove haly

8. Myslite na vzhľad vašej haly

Nie všetky oceľové haly budú mať reprezentatívnu funkciu, ale pri niektorých projektoch, napr. sídlach firiem alebo obchodných a servisných halách, je ich vzhľad dôležitý. Ak je to váš prípad, pozrite sa na ponuku výrobcov oceľových konštrukcií týkajúcu sa kategórie administratívnych a obchodných budov. Môžete si skúsiť overiť, či ponúkajú napríklad bohatú škálu farieb.

9. Budujte vzťah, dôverujte prvému dojmu

Hoci sa v podnikaní radšej spoliehame na fakty ako na pocity, niekedy sa oplatí dôverovať prvému dojmu. Najväčší a najskúsenejší výrobcovia oceľových hál majú pobočky v rôznych regiónoch. Dohodnite si schôdzku s obchodným zástupcom v najbližšom z nich a zistite, či vás presvedčí o svojej ponuke? Myslite na to, že s obchodným zástupcom budete na vašom projekte dlhodobo spolupracovať, a preto stojí za to, aby ste si navzájom dobre rozumeli.

10. Zvážte ďalšie výhody, ktoré ponúka výrobca oceľových hál

Prezreli ste si starostlivo ponuku výrobcov oceľových hál a vybrali ste si tú najlepšiu? Alebo ešte váhate medzi dvomi či tromi spoločnosťami? Ak stále neviete, koho si vybrať, pozrite sa na tzv. „čerešničku na torte“. Zistite si, či niektorý z výrobcov oceľových hál ponúka niečo navyše. Možno by vás zaujalo, ak vykonáva svoju činnosť v súlade s vašimi hodnotami. Môže byť skvelým zamestnávateľom, ktorý sa stará o bezpečnosť a spokojnosť svojich zamestnancov lepšie ako ostatní. Dobre ohodnotený a motivovaný tím sa o vašu investíciu určite dokonale postará!

ocelove haly