Výber správneho výrobcu oceľovej haly je prvým a najdôležitejším krokom k úspechu. Vybraná spoločnosť nie je len zárukou, že vaša oceľová hala bude postavená, ale taktiež istotou, že vaša investícia splní všetky vaše očakávania, a že samotný proces výstavby bude prebiehať hladko, rýchlo a bez akýchkoľvek problémov. Pri vyhodnocovaní ponúk výrobcov oceľových hál si preto ujasnite, na čo sa máte zamerať. Týchto sedem parametrov oddelí tých najlepších od ostatných!

1. Dodávateľ oceľovej haly – skúsenosť a pozícia na trhu

Overený dodávateľ oceľovej haly pôsobí na trhu desiatky rokov. Dokonale sa vyzná v tom, čo robí, je stabilný a dodrží zmluvy, ktoré podpisuje. Vaša investícia bude u takéhoto partnera v bezpečí. Príslovie hovorí, že sa učíme z našich chýb. Nikto však nechce, aby sa jeho projekt stal miestom experimentov pre firmu, ktorá podniká neisté kroky pri stavbe oceľových konštrukcií.

2. Dôveryhodné portfólio realizovaných projektov a hodnotenie zákazníkov

Dodávateľ oceľových hál, ktorý je na trhu už dlhú dobu, predstavuje bezpečnú voľbu. Aby ste sa uistili, že výrobca oceľových hál spĺňa všetky vaše očakávania, je najlepšie sa pozrieť na projekty, ktoré dokončil. Pokiaľ ich je mnoho – niekedy aj niekoľko tisíc – môžete veriť, že dokáže skutočne realizovať viacúčelové oceľové haly. Overení dodávatelia oceľových hál sa môžu pochváliť zaujímavými projektami na svojich webových stránkach. Touto cestou demonštrujú konkrétne príklady a preukazujú, že skladové, výrobné, poľnohospodárske, športové, kancelárske a obchodné haly sú spolu s prísnymi technickými požiadavkami ich každodennou rutinou.

Tiež stojí za to pozrieť sa na recenzie zákazníkov. Finálna podoba, ktorou sa môže dodávateľ oceľovej haly pochváliť, môže byť pôsobivá, ale záleží na tom, či oceľová hala spĺňa očakávania tých, ktorí ju používajú. Okrem funkčnosti konštrukcie oceľových hál je dôležitý taktiež priebeh spolupráce. Je spoločnosť schopná prispôsobiť sa potrebám investora, generálneho dodávateľa a projektanta? Poskytujú ich zamestnanci odbornú podporu? Pokiaľ chcete nájsť odpoveď na tieto otázky, nezabudnite si overiť názory tých, ktorí už využili služby vybranej firmy. Skúsení a spoľahliví dodávatelia oceľových hál neskrývajú, s kým pracovali.

3. Efektívny proces výstavby oceľovej haly – od projektu po montáž

Jednou z najdôležitejších výhod oceľových hál je krátka doba realizácie. Oceľové konštrukcie sa stavajú rýchlo, pretože sa skladajú z vopred prefabrikovaných modulov. Aby však celý proces prebiehal hladko, oplatí sa vybrať si takého dodávateľa oceľovej haly, ktorý dohliadne na celú investíciu – pomôže vám vytvoriť projekt, optimalizovať riešenia a napokon halu vyrobiť a zmontovať. Len tak si môžete byť istí, že všetko prebehne hladko. Pridávanie akýchkoľvek sprostredkovateľov do tohto procesu môže viesť k problémom, ktoré spotrebujú váš čas a peniaze. Otázka znie: „Kto preberá zodpovednosť za zladenie projektu s možnosťami daného výrobcu oceľovej haly? Kto zaistí, aby boli jednotlivé prvky vzájomne kompatibilné – najskôr v priebehu výroby a potom aj vo fáze montáže? Zverenie celého procesu profesionálom zaručí, že sa vám vyhnú podobné starosti.

Najlepší dodávatelia oceľových hál majú tím skúsených odborníkov, ktorí vám pomôžu v každej fáze vášho projektu. Ich tímy sú zložené z obchodníkov, projektantov a montážnych pracovníkov, ktorí dobre poznajú svoj produkt a sú pripravení vám poradiť. Najdôveryhodnejšie spoločnosti, ktoré pôsobia na trhu s oceľovými halami, majú dôkladne prepracovaný proces výstavby oceľových hál – od prijatia dopytu po uvedenie dokončenej stavby do prevádzky. Ich práca je dlhodobo systematická a efektívna.

4. Široký sortiment konštrukčných prvkov oceľovej haly

Pri výbere výrobcu oceľovej haly tiež stojí za to pozrieť sa na ponúkané technické riešenia. Nezabudnite si ich poprezerať, aj keď nemáte odborné znalosti v oblasti konštrukcie oceľových hál. Najprv prosím skontrolujte, či dodávateľ oceľovej haly ponúka svojim klientom rôzne možnosti napr. v oblasti tvarov profilov, strešných alebo stenových opláštení alebo typov izolácií. Prečo je to dôležité? Menší výrobcovia oceľových hál často používajú jedno riešenie, takže je nepravdepodobné, že sa flexibilne prispôsobí vašim potrebám. Určite ponúknu svoje jediné a súčasne posledné riešenie – bez ohľadu na to, či spĺňa vaše požiadavky, alebo nie (koniec koncov – nechcú stratiť zákazníka). Väčší a skúsenejší dodávatelia oceľových hál, ktorí ponúkajú rôzne spôsoby výstavby oceľových hál, vám poskytnú najlepšie riešenia pre vašu investíciu zo svojho omnoho bohatšieho portfólia.

5. Flexibilita a prispôsobenie vašim potrebám v každej fáze projektu oceľovej haly

Výrobca oceľových hál s rôznymi technickými riešeniami môže konštrukciu ľahko prispôsobiť požiadavkám vašich investícií a bude tiež efektívne reagovať na vaše potreby. Samozrejme za predpokladu, že chce uzavrieť obchod. Všetci sme už niekedy pracovali s ľuďmi, ktorí radšej hovoria, že sa niečo nedá urobiť, namiesto toho, že by venovali svoj čas danému problému a hľadali jeho riešenia. Pri výbere dodávateľa oceľovej haly sa preto ubezpečte, že venujete dostatočnú pozornosť tomu, či sú jeho ľudia otvorení novým riešeniam, a predovšetkým tomu, či má výrobca tím špecialistov, pripravených pomôcť a vypočuť si vaše potreby. Nakoniec vždy záleží na ľuďoch.

Najlepší dodávatelia oceľových konštrukcií majú skúsených projektantov, ktorí v súlade s firemnou hierarchiou vytvárajú individuálne návrhy oceľových hál podľa zadania zákazníka. Navyše sa ani neboja vykonávať zmeny v rôznych fázach investície. A sú tiež schopní postaviť takú oceľovú halu, ktorá bude v budúcnosti pripravená na ďalšie úpravy (dodatočná izolácia, rozšírenie, zmeny usporiadania alebo dokonca premiestnenie oceľovej haly na iné miesto).

6. Spoľahlivé a estetické materiály

Aby oceľová hala slúžila vašej spoločnosti po dlhú dobu, musí byť postavená z certifikovaných a odolných materiálov. Preto, keď sa rozhodujete o službách konkrétneho dodávateľa oceľových hál, venujte prosím pozornosť materiálom, ktoré používa. Najjednoduchším spôsobom je overiť si, či spoločnosť vlastní príslušné certifikáty, napr. značku CE (symbol potvrdzujúci, že produkt úspešne prešiel špecializovanými skúškami a spĺňa príslušné normy). Sú vašou zárukou kvality. Za zmienku stojí tiež to, ako je oceľ chránená a zabezpečená. Bez dostatočnej ochrany môže korodovať. Najefektívnejšiu ochranu poskytuje pozinkovaná oceľ. Dôležitá je tiež metóda použitá na spájanie oceľových profilov – najodolnejšie a najrýchlejšie pri inštalácii sú skrutkové spoje.

Kvalita materiálov má zásadný význam. Pokiaľ je však oceľová hala projektovaná tiež ako prestížna budova (napr. sídlo spoločnosti alebo nákupné centrum), mala by taktiež zachytiť a potešiť oko návštevníka. Je mýtom, že oceľová konštrukcia nemôže vypadať moderne a atraktívne. Na trhu sú dodávatelia oceľových hál, ktorí majú širokú škálu variantov opláštenia aj atraktívne dokončovacie prvky.

7. Ďalšie výhody

U dodávateľa oceľovej haly sa oplatí hľadať aj niečo naviac. Niečo, čo ho odlišuje od konkurencie –  napríklad aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti alebo kroky vedúce k ochrane životného prostredia. Oceľové haly sú samy o sebe ekologickými riešeniami – pretože oceľ môže byť recyklovaná prakticky nekonečne. Pokiaľ navyše spoločnosť deklaruje, že jej záleží na obmedzení dopadu jej činnosti na klímu, napr. využívaním udržateľnej dopravy, potom môžete pri rozhodovaní o výrobcovi vziať do úvahy aj tento aspekt. Mimochodom, v porovnaní s konkurenciou používame v konštrukciách LLENTAB až o 20 % menej ocele. Vašou voľbou takéhoto riešenia, ktoré je šetrné k životnému prostrediu, môžete navyše zlepšiť imidž vašej firmy.

Ako vybrať dodávateľa oceľovej haly