Najvyšší štandard nielen pre záujemcov jazdenia, ale aj pre majiteľov ustajnených koní – tak sa prezentuje nitriansky HORSE CLUB v Nitre-Lužiankach. A že sa im práca darí, potvrdzujú aj recenzie návštevníkov na webe ši sociálnych sieťach. Svoj podiel na tom má aj oceľová hala LLENTAB, ktorá bola postavená v roku 2016 a ktorá je srdcom celého areálu.

„Najlepšie je prísť sa k nám pozrieť osobne. Naša filozofia je jednoduchá – chceme poskytnúť maximálny komfort a čo najlepšie podmienky ako koňom, tak aj jazdcom tak, aby boli schopní dosiahnuť čo najlepšiu výkonnosť v jazdeckom športe. To znamená, že tomu zodpovedá aj úroveň zázemia pre jazdcov, ktoré spĺňa požiadavky aj veľmi náročných klientov. Ustajnenie je vybudované v rámci najmodernejších noriem, ktoré platia pre ich svetlosť, veľkosť či odvetrávanie.“ hovoril minulý rok v rozhovore pre slovenskú jazdeckú televíziu TV CAVALLO majoritný majiteľ  HORSE CLUBu Mgr. Tomáš Sklenár. A druhý spolumajiteľ Tomáš Kohút k tomu dodal: „Náš jazdecký areál je určený pre športových jazdcov aj začiatočníkov. Snažíme sa pristupovať čo najzodpovednejšie ku klientom tak, aby sa u nás naučili čo najviac. Máme vlastné kone, ktoré sú vhodné na výcvik začiatočníkov aj pokročilých, skúsenejší jazdci môžu jazdiť aj na vychádzky do okolia.“

Jazdecká hala LLENTAB pre nitriansky HORSE CLUB

Starostlivosť o komfort hostí potvrdzuje aj zázemie HORSE CLUBu. Kaviareň je napríklad prepojená s halou, takže pri posedení v príjemnom prostredí sa môžete pohodlne pozerať na práve prebiehajúci tréning. Pre členov sú k dispozícii spoločné priestory ako kuchynka či šatňa s kúpeľňou. Samotná oceľová hala má rozmery 70 x 35 metrov, vnútorná svetlá výška je 5 m. Sedlová strecha má sklon 7° a jej strešnú krytinu tvorí oceľový trapézový plech obojstranne pozinkovaný. V streche vedú dva presvetľovacie pásy z pochôdzneho trapézového laminátu o rozmeroch 2,7 x 65,6 m (šírka x dĺžka). Obvodový plášť je zo zvisle a vodorovne kladeného trapézového plechu, v miestach s vodorovne kladeným plechom je stenový plášť izolovaný vrstvou minerálnej vlny o hrúbke 150 mm. Jeho požiarna odolnosť je zvýšená a dosahuje hodnoty EW 60 DP1.

Miroslav Behina zo spoločnosti LLENTAB Slovakia spol. s r.o. si v súvislosti s výstavbou jazdeckej haly spomína na výbornú spoluprácu s investorom: „Samotná hala nebola konštrukčne zložitá, ale už v priebehu realizácie bolo zrejmé, že majiteľom klubu ide o prostredie, ktoré bude maximálne komfortné pre ľudí aj kone a ktoré poskytne výborné tréningové podmienky nielen bežným, ale aj športovým jazdcom. Spojenie murovaných objektov zo zázemím s nami realizovanou oceľovou jazdeckou halou to v plnej miere dovoľuje.“

Jazdecká hala LLENTAB pre nitriansky HORSE CLUB
Pri výbere dodávateľa jazdeckej haly sme sa snažili postupovať tak, aby naše prostriedky boli investované čo najefektívnejšie. Výber spoločnosti LLENTAB ako dodávateľa oceľovej haly splnil naše očakávania. Dodávka a montáž prebehli v stanovených termínoch bez akýchkoľvek problémov a rovnako bezproblémová je aj doterajšia prevádzka budovy. Spôsob strešnej konštrukcie spoločnosti LLENTAB umožnil bezproblémovú a rovnomernú inštaláciu nočného osvetlenia a závlahy. Naša jazdecká hala už druhý rok slúži svojmu účelu a môžeme smelo konštatovať, že v súčasnosti sa po všetkých stránkach jedná o najlepšiu krytú jazdiareň v nitrianskom regióne.
Mgr. Tomáš Sklenár, majitel , HORSE CLUB
Jazdecká hala LLENTAB pre nitriansky HORSE CLUB - Montované oceľové haly LLENTAB majú široké využitie