Počas 40 rokov dodala spoločnosť LLENTAB spokojným zákazníkom viac ako 10 000 hál. S využitím vlastnej konštrukcie a výroby vo Švédsku preberá LLENTAB zodpovednosť ako za výrobu, tak za montáž svojich hál.

LLENTAB oceľové haly - na rôzne účely, na rôzne využitie

Mnoho objektov v Európe, postavených pre priemyselné a ďalšie rôzne obchodné spoločnosti, pochádza od švédskej spoločnosti LLENTAB. V skutočnosti LLENTAB odovzdáva novú halu takmer každý deň. Počas štyridsaťročnej histórie sa meno LLENTAB stalo synonymom veľkých oceľových konštrukcií nielen pre skladovanie a výrobu, ale aj pre maloobchod, kancelárske priestory a šport. Hala LLENTAB je k dispozícii pre všetky účely.

Spoločnosť bola založená v roku 1972 v Kungshamne na západnom pobreží Švédska (severne od Gothenburgu) Leifom Lindbladom. Prvá dcérska spoločnosť vznikla v Nórsku v roku 1987 a skupina, ktorej hlavná centrála je vo Švédsku, pokračovala odvtedy v raste. Dnes má svoje zastúpenie v Poľsku, Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a na Ukrajine. Od roku 2016 je skupina LLENTAB plne vlastnená investičnou spoločnosťou Nordstjernan AB.

Spoločnosť LLENTAB začala s vyššou mierou prefabrikácie ako prostriedku ďalšieho zlepšovania kvality. Pred dodávkou montuje čo najviac častí dohromady, čo zaručuje ešte vyššiu kvalitu a na mieste to navyše urýchľuje celý proces výstavby. Dá sa povedať, že LLENTAB má kontrolu nad celým priebehom projektu. Projektuje, dodáva a montuje všetky haly vlastnými silami, a tak si v priebehu celého procesu stráži najvyššiu kvalitu.

Medzi ďalšie ciele spoločnosti patrí minimalizácia dopadu na životné prostredie a efektívne nakladanie s energiami a ďalšími zdrojmi ako vo výrobných zariadeniach, tak aj v samotných projektoch. Dôraz na udržateľnosť je obzvlášť zrejmý v samotnej konštrukcii, pretože LLENTAB používa až o 20 % menej ocele než tradičné riešenia.

„Staviame všetko od veľkokapacitných skladov a logistických centier s rozlohou 30 000 m2 až po menšie oceľové budovy o niekoľkých stovkách metrov štvorcových. Medzi ne patria ako menšie, neizolované skladové objekty, tak aj veľké priemyselné haly s integrovanými kanceláriami. Optimalizácia spotreby ocele bola od prvého dňa cieľom nášho záujmu. Spočiatku to bola predovšetkým otázka kontroly nákladov, ale dnes sú kľúčovou prioritou aj prínosy pre životné prostredie. Neustále inovujeme a hľadáme nové, efektívne riešenia pre svojich zákazníkov, ktoré vyhovujú práve ich potrebám. A naše dlhoročné vzťahy so zákazníkmi, ktorí sa k nám opakovane vracajú, nás uisťujú, že je to tá správna cesta. Dlhodobý akcionár zaručuje kontinuálny rozvoj firmy a prispieva k riadeniu svojimi skúsenosťami a kompetenciami vrátane kapitálu pre hlavné rozvojové projekty a pre doplnkové akvizície.“

Stefan Eklund, LLENTAB Group CEO