Trh s elektromobilmi rastie tak rýchlo, že infraštruktúra na nabíjanie batérií nestíha. To vedie firmy k tomu, aby pri renováciách, rozširovaní alebo výstavbe nových objektov investovali do solárnej energie.

Mnoho nových hál spoločnosti LLENTAB je vybavených fotovoltickými panelmi alebo sú pripravené na ich inštaláciu. Veľká strecha môže byť už dnes alebo v dohľadnej budúcnosti zreteľným zdrojom dodatočnej energie.

V Poľsku momentálne LLENTAB spúšťa pilotný projekt so samostatnými prístreškami pre autá, ktoré sú súčasťou ponuky zákazníkom. Tieto elegantné, a pritom stabilné prístrešky pre autá, vyrobené s využitím charakteristického oceľového rámu LLENTAB, môžu byť vybavené fotovoltickými panelmi v ideálnom uhle k slnku z ľubovoľnej pozície. Zamestnancom a návštevníkom tak poskytujú využitie obnoviteľnej energie a zároveň poskytujú ochranu pred dažďom, mrazom, ako aj slnečnú clonu.

Počiatočný záujem bol veľký a začali sa testovať skúšobné prístrešky pre autá na posúdenie projektu.

LLENTAB oceľový prístrešok s FVE

Pokiaľ bude projekt v Poľsku úspešný, od roku 2024 rozšírime tento koncept aj na ďalšie európske trhy LLENTAB (v súčasnosti LLENTAB pôsobí vo Švédsku, v Nórsku, Nemecku, Českej republike, na Slovensku a Ukrajine).