Pre spoločnosť AGROSTAV GROUP LEVICE realizujeme dostavbu skladovej haly a v obci Ražňany montujeme novú skladovú halu pre malé športové lietadlá z produkcie prešovskej firmy TOMARK.

SK000577 AGROSTAV SKLAD DOSTAVBA, Levice

V septembri 2016 sme dokončili projekt SK0194 Agrostav, skladovú halu v Leviciach, s celkovou zastavanou plochou 3 000 m2. Tepelne izolovaná hala so sedlovou strechou (sklon 4 °) má rozmery 44,2 × 68 × 5 m (š × d × v), na jej strešný plášť bol použitý pozinkovaný trapézový plech, obvodový plášť tvoria vodorovne kladené sendvičové panely PUR s hrúbkou 100 mm. Investorom výstavby bola spoločnosť AGROSTAV GROUP LEVICE, a. s.

Nová dostavba vyššie spomenutej skladovej haly má veľkosť 44,2 x 24,0 m, jej výška je rovnaká ako pri hale z roku 2016, teda 5 m. Strešný plášť je LLENTAB typ 5, na hornej a spodnej vrstve bude, podobne ako pri staršej hale, oceľový pozinkovaný a obojstranne lakovaný trapézový plech. Tepelnou izoláciou bude 200 mm vrstva minerálnej vlny. Obvodový plášť LLENTAB typ 7 je z vodorovne kladených sendvičových panelov PUR s hrúbkou 100 mm.

Nová dostavba je v dĺžke 44,2 m napojená „po vode“ na štítovú stenu pôvodnej haly. V existujúcom aj v novom obvodovom plášti budú sekčné vráta.

SK000577_agostav_dostavba_20221018_120602

SK000530 TOMARK, skladová hala, Ražňany

Objednávateľom novej izolovanej skladovej haly je spoločnosť TOMARK, s. r. o. so sídlom v Prešove. Spoločnosť TOMARK, s. r. o. už dlhé roky úspešne pôsobí v náročnom a vysokokonkurenčnom prostredí strojárskeho priemyslu. Špecializuje sa na výrobu najmä pre automobilový a letecký priemysel. Komplexnú ponuku dotvára obrábanie, tvárnenie, delenie hutného materiálu a výroba zváraných konštrukcií a komponentov pre strojársky priemysel. Vo svojej divízii TomarkAero, zameranej na oblasť letectva, sa spoločnosť zaoberá výrobou celokovových športových dvojmiestnych lietadiel Viper SD4 a Skyper GT9. Lietadlá sú navrhované pre kategórie Ultralight (UL) a Light Sport Aircraft (LSA) a sú ideálnym riešením na cestovanie, letecký výcvik a vlekanie bezmotorových lietadiel.

Práve pre uskladnenie malých športových lietadiel bude po dokončení slúžiť nový sklad, ktorý sme začali montovať v Ražňanoch, kde funguje neverejné vnútroštátne letisko. Súčasťou projektu je aj malé sociálne zázemie. Jeho časť je vsadená do skladovej haly.

Hala vyrastá na ploche 20,4 x 40,5 m (šírka x dĺžka) a jej vnútorná výška pod väzníkom bude 4 m. Strecha bude pultová so sklonom 4 °, skladaný strešný plášť LLENTAB typ 5 tvorí na hornej a spodnej vrstve plášťa oceľový pozinkovaný a obojstranne lakovaný trapézový plech, tepelnou izoláciou je 200 mm vrstva minerálnej vlny. Obvodový plášť LLENTAB typ 7 tvoria horizontálne uložené sendvičové panely (izolácia 120 mm minerálnej vlny). Súčasťou haly sú veľké elektricky ovládané rolovacie vráta XXL s posuvným centrálnym stĺpikom (23,4 x 3,8 m) a reálnou priechodziou šírkou 22 m.

Sociálne zázemie má pôdorys 6,5 x 13,2 m a jeho výška bude 3 m. Pultová strecha má sklon 2 °, krytina strešného plášťa LLENTAB typ SPHI je mPVC fólia. Izolácia je z minerálnej vlny (200 mm), spodná vrstva plášťa je z oceľového pozinkovaného a obojstranne lakovaného trapézového plechu. Obvodový plášť je rovnaký ako v prípade skladovej haly. Stĺpy v sociálnom zázemí budú obložené sadrokartónom.