O realizácii nového strediska Technicko-hygienickej údržby (THÚ) železničných koľajových vozidiel v Nových Zámkoch, na ktorom sa svojimi dodávkami podieľa aj spoločnosť LLENTAB Slovakia, sme už opakovane písali. V tomto článku sa chceme zamerať na strešný a obvodový plášť obidvoch samostatných objektov s oceľovými konštrukciami LLENTAB. Ten bude zrealizovaný zo sendvičových panelov spoločnosti TRIMO d. o. o.

LLENTAB Slovakia dodáva materiál a montuje v Nových Zámkoch dva samostatné objekty. Prvý objekt tvoria štyri časti s celkovou zastavanou plochou 7 445 m2: časť pre prevádzkové ošetrenie súprav, fekálna koľaj, zakladačový sklad a administratíva. Všetky časti sú navzájom prepojené a tvoria jeden celok. Okrem nich v Nových Zámkoch LLENTAB montuje halu stabilného umývača so zázemím.

TRIMO je nadnárodná spoločnosť – výrobca fasádnych a strešných systémov na báze sendvičových panelov z minerálnej vaty, ktorá je v EU na trhu od roku 1961. Použitie systémov TRIMO je prakticky neohraničené a firma s nimi a so svojimi produktmi dokáže pokrývať všetky typy projektov, ako sú napríklad rezidenčné stavby, administratívne stavby, priemyselné a logistické stavby, retaily, letecký a dopravný priemysel a mnoho ďalších.

Za kvalitou jej produktov sa skrývajú mnohoročné skúsenosti a množstvo partnerov, s ktorými spolupracuje. Medzi najzaujímavejšie projekty, ktoré na Slovensku spoločnosť TRIMO zrealizovala, patria napríklad Hokejový štadión Ondreja Nepelu v Bratislave, Národné tenisové centrum v Bratislave, Amazon Sereď, KJG Bratislava, Nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach. Ročne to môže byť vyše 100 projektov.

Ing. Juraj Murín pracuje na pozícii „Sales and technical manager“ v spoločnosti TRIMO d. o. o. a nás zaujímalo, čím bolo nové stredisko THÚ v Nových Zámkoch pre firmu TRIMO špecifické, aké produkty spoločnosť použila a ako hodnotí spoluprácu s firmou LLENTAB Slovakia:

Čím bolo centrum THÚ v Nových Zámkoch z vášho pohľadu špecifické?

Ing. Juraj Murín: Projekt THÚ Nové Zámky bol výnimočný svojimi zvýšenými požiadavkami na kvalitu a trvácnosť sendvičových panelov z pohľadu vyššej náročnosti prostredia. Išlo hlavne o časť umývača, kde sme museli navrhnúť a dodať sendvičový panel, ktorý odolá prostrediu s korozivitou triedy C5. Z tohto dôvodu bol aj na streche aplikovaný strešný panel Trimoterm SNV, aby mala strecha po zhotovení čo najmenej perforácii cez jednotlivé vrstvy strechy, a tým minimalizovala, respektíve  vylúčila, rôzne možné problémy v budúcnosti.

Na akých objektoch boli vaše sendvičové panely použité a prečo?

Ing. Juraj Murín: Panely Trimoterm boli použité na dvoch objektoch – hlavný objekt SO 3401  + umývač. Dôvodov pre toto riešenie bolo niekoľko: panely Trimoterm dosahujú v porovnaní s inými podobnými panelmi vysokú požiarnu odolnosť, pri rovnakej hrúbke panela majú lepší koeficient prestupu tepla a pri správnej inštalácii podľa našich TRIMO montážnych postupov a riešenia systémových detailov ponúkajú tiež špičkovú vzduchotesnosť a aj vzduchovú nepriezvučnosť. Základom špičkových parametrov panelov Trimoterm sú, samozrejme, aj vstupné materiály, z ktorých je daný produkt u nás na plne automatizovaných výrobných linkách vyrábaný. Napríklad minerálna vata je výlučne len od renomovaných top výrobcov v Európe a kvalitu použitých plechov zabezpečuje ich samotná trieda ocele S320GD. Povrchová úprava sa, samozrejme, môže líšiť v závislosti od požiadaviek každého projektu.

Ako fungovala z vášho pohľadu spolupráca s firmou LLENTAB Slovakia?

Ing. Juraj Murín: Spoluprácu s ľuďmi z firmy LLENTAB si nesmierne vážime, nakoľko vždy ide o vysoko profesionálnu, ústretovú spoluprácu s jasným cieľom, ktorý obe naše spoločnosti chcú dosiahnuť. Tým cieľom je kvalitné zrealizovanie projektu, na konci ktorého je spokojný investor už s výhľadom na realizáciu ďalšieho projektu s rovnakým obsadením.

Spolupráca s TRIMO d. o. o. z pohľadu spoločnosti LLENTAB Slovakia, spol. s r. o.

„Objekty THÚ v Nových Zámkoch, na ktorých výstavbe sa podieľame, sú spojené s vysokokvalitnými použitými stavebnými materiálmi. Týka sa to aj strešného plášťa pre časť stabilný umývač a stenového plášťa objektov SO 3401 a SO 3402, kde je dodávateľom panelov spoločnosť TRIMO d. o. o. TRIMO sa dlhodobo zameriava na efektívne stenové a strešné systémy. Počas doterajšej spolupráce s TRIMO a komunikácie pri príprave projektu či montáži diela sme sa mohli presvedčiť o ich spoľahlivom a profesionálnom prístupe. Ceníme si našu spoluprácu.“

Ing. Dušan Bernaťák, technický riaditeľ LLENTAB Slovakia, spol. s r. o.