Oceľovú strešnú konštrukciu pre skladovú halu na ploche viac 2 000 m2 sme dokončili pre miestne poľnohospodárske družstvo v Pavlovciach nad Uhom. Ďalší rozmerovo veľký projekt (cca 8 400 m2) je tepelne izolovaná skladová hala pre firmu WHM II, s. r. o. z Nového Mesta nad Váhom. Dokončili sme tiež prístrešok v obci Gerlachov, ďalej novú halu pre výrobcu chladiacich zariadení v Dvoroch nad Žitavou a pre novozámockú nemocnicu sme v máji realizovali sklad nebezpečného nemocničného odpadu.

SK000567 BKP 4, skladová hala,  Nové Mesto nad Váhom

Objednávateľom novej skladovej haly v Novom Meste nad Váhom bola spoločnosť WHM II, s. r. o.

WHM II je súčasťou obchodno-investičnej skupiny BKP Corporation, a. s., ktorá v Novom Meste nad Váhom, v dostupnosti diaľnice D1, disponuje rozsiahlymi skladovými priestormi.

Nová skladová hala s konštrukciou LLENTAB S4HR2 má plochu takmer 8 400 m2  s pôdorysom 77,9 x 107,6 m (šírka x dĺžka).

Vnútorná výška pod podhľadom je 10 m. Sedlová strecha má sklon 4 ° a jej skladaný plášť LLENTAB typ 5 má izoláciu (200 mm minerálnej vlny) položenú nad väzníkmi. Obvodový plášť LLENTAB typ 7 je z horizontálne položených sendvičových panelov LLENTAB so 100 mm PIR izoláciou.

Daný projekt je tak podobný hale postavenej v rámci projektu SK000514 BKP 3, ktorú sme dokončili v máji minulého roku.

Hala SK000514 BKP 3 bola postavená za šesť týždňov a tím obchodníkov, projektantov a montážnych pracovníkov pracujúci pre spoločnosť LLENTAB Slovakia tu opäť predviedol hlavné prednosti oceľových konštrukcií LLENTAB. Je zrejmé, že logisticky, dopravne a montážne sú tieto konštrukcie podstatne menej náročné ako ťažké konštrukčné systémy. S kvalitou, rýchlosťou dodávky a celým priebehom spolupráce je spokojný aj investor.

Táto hala má rovnaký strešný a obvodový plášť ako v prípade projektu SK000567 BKP 4, líši sa iba konštrukciou – v tomto prípade ňou bola konštrukcia LLENTAB S4HR1.

Viac informácií o projekte SK000514 BKP 3, vrátane videa, nájdete na našich stránkach.

SK000570 GAMA, oceľová strešná konštrukcia pre skladovú halu, Pavlovce nad Uhom

Objednávateľom a investorom oceľovej strešnej konštrukcie v Pavlovciach nad Uhom (okres Michalovce) je GAMA – poľnohospodárske družstvo. GAMA poľnohospodárske družstvo je rodinný podnik, zaoberajúci sa už viac ako 25 rokov poľnohospodárskou prvovýrobou. Hlavným zameraním je výroba surového kravského mlieka a produkcia konvenčných plodín rastlinnej výroby.

Pre družstvo sme realizovali strešnú konštrukciu, ktorá má pôdorys 19,4 x 115,5 m. Strešná konštrukcia LLENTAB typ S7HR je ukotvená na existujúce železobetónové stĺpy vo výške 11,8 m. Sedlová strecha má sklon 7° a jej plášť LLENTAB typ 0 je tvorený nosníkmi profilu „Z“ a oceľovým pozinkovaným a lakovaným trapézovým plechom TP 46 (0,63 mm). Vnútorná strana plechu je pokrytá vrstvou proti odkvapkávaniu kondenzátu. Obvodový plášť nebol súčasťou dodávky.

Ďalšie projekty…

Dokončili sme tiež novú halu v Dvoroch nad Žitavou pre výrobcu chladiacich zariadení – spoločnosť DITL METAL, s. r. o., ktorá má skúsenosti s výrobou chladiacich zariadení už od roku 1991. Ďalej sme v máji ukončili montáž prístrešku v obci Gerlachov pre spoločnosť  GASTROBAL, s. r. o. a pre novozámockú nemocnicu sme v máji realizovali sklad nebezpečného nemocničného odpadu.

Ďalšie dokončené projekty v predošlých mesiacoch nájdete tu.